“MİLLİ YAKMA SİSTEMLERİ” MAM-İZAYDAŞ TEKNOLOJİSİ İLE OLUŞTURULABİLİR

-A +A

Atıkların verimli bir şekilde bertarafı ve bu atıklardan enerji üretimi TÜBİTAK MAM Enerji Enstitüsünün uzun yıllardır üzerinde çalıştığı yetkinlik alanlarından birini oluşturuyor. Enstitünün bu yetkinliklerini aktarmak ve işbirliği konularını görüşmek üzere TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan, beraberindeki heyetle birlikte Marmara Bölgesinin en büyük atık yönetim kuruluşu konumunda olan İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç’ı ziyaret etti.

TÜBİTAK MAM Enerji Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Abdulkadir Balıkçı ile İZAYDAŞ ve TÜBİTAK MAM Enerji Enstitüsü yetkililerinin de yer aldığı ziyarette; TÜBİTAK MAM Enerji Enstitüsünün katı atık gazlaştırma ve organik atıklardan elektrik üretimi konusundaki çalışmaları aktarıldı.

Artan şehirleşmenin getirdiği kentsel atıkların enerjiye dönüştürülerek ekonomiye kazandırılması ve böylece çevre kirliliğinin önlenmesi her iki kurumun da stratejik hedef ve çalışmaları arasında bulunuyor. Görüşmede; bu konuda yapılacak işbirlikleri değerlendirilerek mevcut işbirliğinin geliştirilmesi konusunda mutabık kalındı.

Fotoğraflar

“MİLLİ YAKMA SİSTEMLERİ” MAM-İZAYDAŞ TEKNOLOJİSİ İLE OLUŞTURULABİLİR
23.02.2018