Enerji Enstitüsü’nde Beyin Fırtınası

-A +A

TÜBİTAK MAM Enerji Enstitüsü, güncel proje çalışmalarının Enstitü çalışanlarıyla paylaşılması ve ekiplerin yeni proje fikirlerine yönelik beyin fırtınası gerçekleştirmesi amacıyla 5-6 Nisan 2018 tarihlerinde TÜSSİDE’de toplantı gerçekleştirdi.

TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan da toplantıya katılarak Enerji Enstitüsü’nde görev yapan araştırmacı, teknisyen ve diğer çalışanlarla bir araya geldi. Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada;

“Teknoloji alanında başarı için mevcudu tekrar eden değil, daha önce denenmemiş ve farklı bakış açılarıyla oluşturulmuş fikirlerin geliştirilmesinin ve uygulanmasının gerekli olduğunu” söyledi. “Enerji Enstitüsü'nün çalışmalarının başarılı bir şekilde devamı için bu anlayışın teşvik edilmesini sağlayan toplantının iyi bir örnek teşkil ettiğini” belirten Prof. Dr. Kılıçaslan, “bu tip çalışmaların TÜBİTAK MAM genelinde yaygınlaşmasının yararlı olacağını” söyledi.

Enstitü çalışanlarının gruplar halinde ayrılarak beyin fırtınası yaptıkları toplantı; gerçekleştirilen sunumlar ve çeşitli aktivitelerle iki gün boyunca devam etti.

10.04.2018