Akıllı Hareketlilik Kümelenme Toplantısı

-A +A

“Akıllı Hareketlilik Kümelenme (Smart Mobility Clustering) Toplantısı”, TÜBİTAK MAM Enerji Enstitüsü'nde yapıldı.

13 Ekim 2017 tarihinde, TÜBİTAK MAM Enerji Enstitüsü Konferans Salonunda “Akıllı Hareketlilik Kümelenmesi (Smart Mobility Clustering)” Toplantısı yapıldı.

Toplantıda, akıllı hareketlilik alanındaki gelişmelerden ve “Akıllı Hareketlilik Kümelenmesi” kapsamında yapılan ve yapılması planlanan çalışmalardan bahsedildi. “TÜBİTAK AB Çerçeve Programları Ulusal İrtibat Noktaları” tarafından, Ulaşım, Bilgi ve İletişim Teknolojileri ve İleri Malzeme, İmalat Teknolojileri alanlarında açılacak olan programlar hakkında bilgiler verildi.

Toplantıda;

- Elektromobilite,
- Akıllı Araçlar,
- Araç-Araç ve Araç-Altyapı Haberleşme Sistemleri,
- Akıllı Ulaşım Yönetim Sistemleri,
- Şarj Altyapıları,

Konuları ile ilgili çalışma grupları tarafından yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında, Çalışma Grubu Temsilcileri sunumlar yaptı. 
Toplantıya, konuyla ilgili otomotiv, elektronik, yazılım ve robotik sektöründe faaliyet gösteren firmalar, üniversiteler, Ar-Ge merkezleri, yerel yönetim kuruluşları, ticaret ve sanayi odaları, kamu kurumları, dernekler ve kalkınma ajansları yetkilileri katılmıştır. Toplantı, 65 farklı firma ve kurumdan 120 katılımcı ile yapılmıştır.

Fotoğraflar

Akıllı Hareketlilik Kümelenme Toplantısı
20.10.2017